SON TV

Hakim Çiğdem Bayrakçeken’in veda notu

Bursa'daki çocuk parkında asılı bulunan hakim Çiğdem Bayrakçeken'in sır ölümüyle ilgili yeni bilgiler çıktı. Genç kadının yazdığı üç sayfalık notta, "Bu kararı kendi irademle aldım" cümlesinin yer aldığı öğenildi. Psikolojik sorunlar yaşayan Çiğdem Bayrakçeken'in, 6 ay önce aynı adliyede birlikte çalıştıkları Cumhuriyet Savcısı olan eşinden resmi olarak boşandığı belirtilmişti.

Hakim Çiğdem Bayrakçeken’in veda notu

Nilüfer ilçesi Ertuğrul Mahallesi’nde bulunan çocuk parkına gelen bir kişi, bir kadının oyuncakların tahta kısmına iple asılı olduğunu gördü. İhbar üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, kadının yaşamını yitirdiği belirlendi. Yapılan incelemede hayatını kaybeden kadının Bursa Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görevli 25 yaşındaki hakim Çiğdem Bayrakçeken olduğu belirlendi. Genç hakimin cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

 

“KEDİLERE MAMA VERECEĞİM DİYEREK EVDEN ÇIKMIŞ”

Bursa Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde Hakim olarak görev yapan Çiğdem Bayrakçeken’in yine Bursa adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı B. A.’nın eski eşi olduğu, geçen yıl 6 Eylül’de de resmi olarak boşandıkları belirtildi. Üzerinden 3 sayfa intihar notu çıkan genç hakimin, psikolojik destek aldığı, doktorunun ise yakınlarına intihar riskini söylediği öğrenildi. Bir süredir hakim ve savcı arkadaşlarının evinde kalan Çiğdem Bayrakçeken’in ailesinin geçen gün yanına geldiği, akşam saatlerinde ise “kedilere mama vereceğim” diyerek evden çıktığı öğrenildi.

“KİMSE SORUMLU DEĞİL”

Edinilen bilgilere göre, bir görgü tanığı, genç hakimin üzerinden çıkan notta “Bu kararı kendi irademle aldım’ cümlesinin yazılı olduğunu söyledi. Ayrıca Bayrakçeken’in 3 sayfalık notta ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını belirttiği öğrenildi.

OLAY YARGI PARKINDA YAŞANDI
Acı olayın yaşandığı çocuk parkının isminin ise Adalet Lojmanları yanında bulunan ‘Yargı Parkı’ olduğu öğrenildi. Bayrakçeken’in, bugün Afyonkarahisar’da Paşa Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verileceği açıklandı.
Son dakika: Hakim Çiğdem Bayrakçeken’in veda notu ortaya çıktı! Ölü bulunduğu parkın ismi ise şoke etti!