SON TV

Hakim ve savcı adayları mezun oldu

Türkiye Adalet Akademisinden mezun olan 1105 hakim ve savcı adayı için Yargıtay’da mezuniyet töreni düzenlendi.

Hakim ve savcı adayları mezun oldu

25. Dönem Adli Yargı, 15. Dönem İdari Yargı ve Avukatlık Mesleğinden Geçen 11. Dönem Hakim ve Savcı adayları mezuniyet töreni, Yargıtay’ın yeni binasında düzenlendi.

Törene, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Danıştay Başsavcısı Nevzat Özgür, Adalet Bakan Yardımcıları Yakup Moğul ile Zekeriya Birkan, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve çok sayıda misafir katıldı.

25. Dönem Adli Yargıda 243 savcı adayı, 742 hakim adayı, 15. Dönem İdari Yargıda 58 hâkim adayı, 11. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen grupta 50 hakim – 17 savcı adayı olmak üzere toplam 1105 hakim ve savcı adayı mezun oldu.

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başsavcısı Nevzat Özgür, Adalet Bakanı Yardımcısı Yakup Moğul, Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç ve Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir hakim ve savcı adaylarına yönelik birer konuşma gerçekleştirdiler.

Konuşmalar sonrasında eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar arasında, yazılı ve sözlü sınavda dereceye giren hakim ve savcı adaylarına ödülleri takdim edildi.