SON TV

Hakim ve savcıları taşıyan aracın geçişi sırasında silahlı saldırı

Başakşehir'de  hakim ve savcıları taşıyan servis aracının geçişi sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıda okuldan çocuklarını alan bir kişinin aracına kurşun isabet etti

Hakim ve savcıları taşıyan aracın geçişi sırasında silahlı saldırı

Başakşehir’de Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu önünde hakim ve savcıları taşıyan servis aracının geçişi sırasında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda okuldan çocuklarını alan bir sivilin aracına kurşun isabet etti. Olayın yorgun mermi olup olmadığı yönündeki çalışmalar devam ediyor.

Okuldan çocuklarını alan bir annenin aracına denk gelen kurşun ön camdan içeriye girerken, aile facianın eşiğinden döndü.

OLAY, HAKİM VE SAVCILARI TAŞIYAN SERVİS ARACININ GEÇİŞİ SIRASINDA YAŞANDI

Olay, saat 17.00 sıralarında Başakşehir Başak Mahallesi 10. Cadde üzerinde bulunan Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu önünde yaşandı. İddiaya göre, Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu önünde hakim ve savcıları taşıyan servisin geçtiği sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yapılan silahlı saldırıda okuldan çocuklarını alan bir annenin 34 ANC 721 plakalı aracına kurşun isabet etti. Olay sonrasında savcıları taşıyan servis yoluna devam ederken, isabet alan aracın sürücü anne ve çocukları şans eseri olayı yara almadan atlattı. Yaşadığı olayın ardından şoku atlatan anne aracına binerek Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne gitti.

Ekipler, olayın yorgun mermi olup olmadığı yönündeki çalışmaları belirlemek için geniş çaplı araştırma başlattı. Kadının polise verdiği ifadede, önünden hakim ve savcıların geçtiği sırada, silah seslerinin duyduğunu ve ardından araca isabet ettiğini söyledi.

KAYNAK: İHA

EMNİYET OLAYI YALANLADI

06.11.2018 günü saat 16:18 sıralarında 155 ihbar hattına gelen “İlimiz Başakşehir ilçesi, Şehit Muhammed Eymen Denizli İlköğretim okulu önünde Park halindeki kırmızı BMW aracın camından mermi girer ablam aracın içindeyken, nereden geldiğini göremeyiz der”

İhbarıyla ilgili olarak; Başakşehir Asayiş Büro Ekibiyle yapmış olduğumuz görüşmede bahse konu okuldan çocuğunu almak üzere 34ANC721 plakalı araçla gelen M.D isimli şahsın geldiği esnada aracın *ön camın üst, orta* kısmına bir adet çekirdek isabet eder , camda kırık oluşur olayla alakalı olarak herhangi bir yaralı ve can kaybı olmaz. Olay yeri incelemenin yaptığı değirlendirmede İsabet eden çekirdeğin yorgun mermi olduğu değerlendirilir , bölgede yapılan araştırmada somut bir bulgaya ulaşılmadı. M. D ile yapılan görüşmede kimseyle hüsümetinin olmadığı bilgisine edinildi.

Gerekli yasal işlemler Başakşehir Polis Merkezince yapılmaktadır.