SON TV

Hakime şok! Okul müdürünü tehdit eden hakim tazminat davasını kaybetti

Eşinin çalıştığı okula giderek rapor yüzünden tartıştığı müdür yardımcısını tehdit ettiği öne sürülen hakim R.Ş. adli para cezasına çarptırıldı. Müdür yardımcısı Fatma Y.’nin açtığı manevi tazminat davasını da kaybeden hakimin 4 bin TL ödemesine hükmedildi.

Hakime şok! Okul müdürünü tehdit eden hakim tazminat davasını kaybetti

Erzurum Olgunlaşma Enstitüsü’nde öğretmen H.Ş. hastaneye gideceğini söylemek için müdür yardımcısı Fatma Y.‘nin yanında gitti. Fatma Y., hastane dönüşünde izin belgesi getirdiği taktirde gidebileceğini söylemesi üzerine H.Ş.‘nin ‘Benim eşim hakim, ben böyle şeylere gerek duymam’ cevabıyla karşılaştı.

HAKİME DAVA AÇILDI
Hastane dönüşünde öğretmen H.Ş., okula hakim eşi R.Ş ile birlikte geldi. Bu sırada R.Ş., Fatma Y.nin odasına girerek iddiaya göre ‘Sana haddini bildireceğim. Bu iş burada kalmayacak’ ifadelerini kullandı. Seslerin yükselmesi ardından R.Ş., odadan çıkarıldı. Fatma Y.‘nin, yaşanan olayın ardından R.Ş. hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’nde R.Ş. hakkında ‘Sair tehdit’ suçundan dava açıldı.

MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEK
Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucunda R.Ş.’ye 720 adli para cezası verildi. Fatma Y. ise bu kez de Erzurum 5 Asliye Hukuk Mahkemesi’ne giderek hakim hakkında manevi tazminat davası açtı. Fatma Y.’ye yönelik “Sana haddini bildireceğim. Bu iş burada kalmayacak” ifadelerini şikayet edeceğini kastederek söylediğini kaydeden hakimin 4 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmedildi.