SON TV

Hatay Cumhuriyet Başsavcısının ismi netleşti

Yargı teşkilatının merakla beklediği kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgisine SONTV ulaştı. Pazartesi günü yayımlanması beklenen kararname kapsamında Hatay Cumhuriyet Başsavcısının ismi neredeyse netlik kazandı. SONTV, kulislerde konuşulan o isme ulaştı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısının ismi netleşti

HSK Birinci Daire Başkanı Koç başkanlığında ki Kararname mesaisi ikinci günde devam etti. Saat 11.00’de başlayan toplantı 18.00’de sona erdi.

KARARNAMENİN PAZARTESİ İLAN EDİLMESİ BEKLENİYOR

Dün gerçekleşen toplantıda ağırlıklı olarak taslak metin üzerinde görüşme yapıldığı öğrenilirken, bugün geçtiğimiz dakikalarda sona eren toplantıda ise ağırlıklı olarak ünvanlıların görüşüldüğü bilgisi edinildi. Kararnamenin büyük olasılıkla yarın yayımlanması beklenirken, Salı gününe de kalabileceği kulislerde konuşuluyor.

HATAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI O İSİM OLUYOR

2021 HSK Yaz Kararnamesiyle Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Ahmet Çelikkol, 2023 HSK Yaz Kararnamesi kapsamında Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına atanacağının netlik kazandığı öğrenildi. SONTV, diğer illerin başsavcılarına yönelik kulis bilgilerini duyurmaya devam edecek.

TRABZON CUMHURİYET BAŞSAVCISI AHMET ÇELİKKOL