SON TV

Hazar Ergüçlü, “En iyi kadın oyuncu” seçildi!

18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu 'Kar' filmiyle Hazar Ergüçlü oldu. Hazar Ergüçlü kimdir? Hangi film ve dizilerde rol aldı? İşte Hazal Ergüçlü biyografisi...

Hazar Ergüçlü, “En iyi kadın oyuncu” seçildi!

Türsak Vakfı iş birliği ile Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından düzenlenen, 18.Türk Film Festivali/ International Frankfurt/ M’nin kapanış gecesinde heyecanla beklenen ödüller dağıtıldı.

Dizi ve tiyatro oyuncusu Yetkin Dikinciler ile Almanya’da yaşayan Türk asıllı sunucu Nadide Kepçe’nin sunduğu ödül töreni, Almanya’nın Frankfurt kentindeki CineStar Metropolis Salonu’nda yapıldı.

Hürriyet’in haberine göre; Törene Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Frankfurt Belediyesi Eğitim ve Uyumdan Sorumlu Daire Başkanı Sylvia Weber, Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı, TÜRSAK Vakfı Başkanı Fehmi Yaşar, Festival Türkiye Jüri Başkanı Yönetmen Ezel Akay, Gani Müjde, Şükrü Avşar, Murat Şeker, Pelin Esmer, Vildan Atasever, jüri üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Hazar Ergüçlü ”Kar” filmi ile En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Dizi ve film oyuncusu Hazar Ergüçlü kimdir? Oynadığı dizilerde aldığı rollerle bir anda yıldızı parlayan Hazar Ergüçlü aslen nerelidir ve Hazar Ergüçlü kaç yaşındadır? İşte Hazar Ergüçlü’nün biyografisi ve hayatı..

HAZAR ERGÜÇLÜ KİMDİR?

1 Ocak 1992 senesinde dünyaya gelen Hazar Ergüçlü sinema ve dizi oyuncusu olarak mesleğini sürdürmektedir. Hazar Ergüçlü aslen Kıbrıslı’dır.

İlk profesyonel oyunculuk kariyerine Gölgeler ve Suretler adlı sinema ile atan oyuncu Hazar Ergüçlü 2011 yılında itibaren ise Kuzey Güney adlı dizide Simay Canay karakteri ile ünlenmiştir.

Ardından Star TV ekranlarında yayınlanan MedCezir dizisinde ise Eylül karakterini oynayan Hazar Ergüçlü Yüksek Sosyete dizisi oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Hazar Ergüçlü, PKK belgeselini sosyal medyada yayımlayarak örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle savcı karşısına çıkmıştır.

Hazar Ergüçlü nün oynadığı sinema filmleri; Gölgeler ve Suretler, Açlığa Doymak ve Benim Dünyam.

Hazar Ergüçlü nün oynadığı dizi filmler; Analar ve Anneler, Medcezir, Kuzey Güney ve Yüksek Sosyete.