SON TV

Hepsi bir şakaymış…

Alaca Adliyesi’nde teknisyen kadrosunda görev yapan bir personelin Yozgat Adliyesi’ne atanmak için Alaca Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi. Alaca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sungurlu Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’na dilekçe gönderilerek adliyede tek teknik personel olduğu gerekçesiyle olur verilmedi. Ancak ilgili dilekçenin şaka amaçlı sahtesi yapılarak sosyal medya ve whatsapp gruplarında dolaşmaya başladı. SONTV’ye ulaşan yargı kaynakları, sosyal medya ve whatsapp gruplarında dolaşan bu dilekçeyi hiç kimsenin ciddiye almaması uyarısında bulundu.

Hepsi bir şakaymış…

Sosyal medya ve whatsapp gruplarında, “Alaca Cumhuriyet Başsavcılığınca Sungurlu Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’na gönderilen dilekçede, mübaşir olarak görev yapan personelin adliye personelini yetersiz mantar bilgisiyle mantar toplamaya götürerek personelin zehirlenmesine sebebiyet verdiği, adliye otoparkını doğan görünümlü şahin aracıyla işgal ettiği, tuvalet eğitimi bulunmaması nedeniyle olur olmaz yerlerde ozon tabakasını delmeye çalıştığı, bu nedenlerle ilgili personelin atanma talebine olur verildiği” şeklinde dolaşan dilekçenin sahte olduğu ortaya çıktı.

SONTV’ye ulaşan yargı mensupları, dilekçenin şaka amaçlı olarak birileri tarafından değiştirildiğini, bu nedenle de söz konusu dilekçeye itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

İlgili dilekçenin aslı ise şöyle: