SON TV

Hollanda polisi, Utrecht saldırganının Türk olduğunu açıkladı

Hollanda'nın Utrecht kentinde silahlı saldırı meydana geldi. Saldırı sonucunda 3 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi de yaralandı. Hollanda polisi, saldırganın 37 yaşında bir Türk olduğunu açıkladı.

Hollanda polisi, Utrecht saldırganının Türk olduğunu açıkladı

Hollanda’da meydana gelen silahlı saldırı sonucu Hollanda polisi, saldırganın Türk kökenli olduğunu iddia etti.

Hollanda’nın Utrecht kentinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi ölürken çok sayıda kişi yaralandı. Polis olayın terörle bağlantılı olabileceğini duyurdu. Havaya ateş açan kişi aranıyor. Kentte terör alarmı riski en yüksek seviyede. Polis kentte 37 yaşındaki bir Türk’ün şüpheli olduğu duyurusunu yaptı. Başbakan Rutte kabinesini acil toplantıya çağırdı.

Saldırı sonucunda 3 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi de yaralandı. Hollanda polisi, saldırganın 37 yaşında bir Türk olduğunu açıkladı.

Hollanda’nın Utrecht kentinde bir tramvayda meydana gelen silahlı saldırıda 3 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi de yaralandı. Polis, Türk kökenli 37 yaşındaki şüpheli Gökmen Tanış’a ‘yaklaşılmaması’ yönünde uyarıda bulundu.

Utrecht polisinden yapılan açıklama kentteki 24 Ekim Meydanı yakınlarında bulunan Oudenrijn Hastanesi civarındaki tramvay istasyonunda yerel saatle 10.45’te silahlı saldırı gerçekleştirildiği, tramvay içerisinde gerçekleştirilen saldırı sebebiyle yaralıların olduğu ve 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Polis, kentte birden fazla noktada ateş açıldığını söyledi.

Hollanda polisi olayın terör saldırısı olabileceğini açıkladı. Polis, terör tehdidini en yüksek seviyeye çıkardı.

‘SALDIRGAN TÜRK’

Yerel medya, kaçan saldırganın saklandığı sanılan bir binanın terörle mücadele ekipleri tarafından kuşatıldığını aktardı. Polis, 37 yaşındaki bir Türk hakkında ‘yaklaşılmaması’ yönünde uyarıda bulundu.

0/5 (0 Reviews)