SON TV

Hollanda’da silahlı saldırı: Ölü sayısı 3’e yükseldi

Hollanda'nın Utrecht kentinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi ölürken çok sayıda kişi yaralandı. Polis kentte 37 yaşındaki bir Türk'ün şüpheli olduğu duyurusunu yaptı. Başbakan Rutte kabinesini acil toplantıya çağırdı.

Hollanda’da silahlı saldırı: Ölü sayısı 3’e yükseldi

Hollanda’nın Utrecht kentindeki 24 Ekim Meydanı’nda silahlı saldırı düzenlendi. Tramvayda meydana gelen saldırıda 3 kişinin öldüğü 9 kişinin ise yaralandığı belirtiliyor.

Hollanda’nın Utrecht kentinde silahlı saldırı meydana geldi. Silahlı saldırı sebebiyle 3 kişi öldü, 9 kişi de yaralandı.

Hollanda polisi 37 yaşındaki bir Türk için tehlike uyarısı yaptı. Hollanda polisi Ultrecht sakinlerinden Gökmen T. adındaki kişiye yaklaşmamalarını istedi.

Utrecht polisinden yapılan açıklama kentteki 24 Ekim Meydanı yakınlarında bulunan Oudenrijn Hastanesi civarındaki tramvay istasyonunda yerel saatle 10.45’te silahlı saldırı gerçekleştirildiği, tramvay içerisinde gerçekleştirilen saldırı sebebiyle yaralıların olduğu ve 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Polis, kentte birden fazla noktada ateş açıldığını söyledi.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: