SON TV

Hollywood yıldızından Suudi Arabistan’a Kaşıkçı tepkisi

Hollywood yıldızı Gerard Butler da Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolmasına tepki gösterdi. Butler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a yaptığı geziyi iptal etti

Hollywood yıldızından Suudi Arabistan’a Kaşıkçı tepkisi

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda girdikten sonra akıbeti hakkında haber alınamamasının yankıları sürüyor. Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili dünyadan tepkiler yükselmişti. Suudi Arabistan’a en son tepki de dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Gerard Butler’dan geldi. Butler, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a yaptığı geziyi iptal etti.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Butler, son filmi Hunter Killer’ın tanıtımı için Suudi Arabistan’a yapacağı geziyi Kaşıkçı’nın kayboluşu nedeniyle iptal etti. Menajeri Butler’ın Riyad’da yapılacak galaya katılmayacağını doğrularken, “Bu koşullar altında, bu geziyi yapmak uygun olmayacak” ifadelerini kullandı.

Aralık 2017’de Suudi Arabistan’da sinema yasağının kaldırılmasının ardından içlerinde John Travolta, Idris Elba ve Ian Somerhalder gibi isimlerin de olduğu bazı film yıldızları ülkeyi ziyaret etmişti.

CNN ve BLOOMBERG GİBİ KURULUŞLAR’DAN DA TEPKİ GELMİŞTİ

Ancak 2 Ekim’de Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla başlayan süreçte Riyad yönetimine gösterilen tepki sadece Gerard Butler ile sınırlı kalacak gibi gözükmüyor. Butler’ın Riyad gezisini iptal etme kararı, Viacom, CNN ve Bloomberg gibi kuruluşların Riyad’daki yatırım konferansına katılmama kararıyla aynı gün geldi.

ETİKETLER: