SON TV

HSK 1. Dairede kritik toplantı başladı

Yargı teşkilatının uzun süredir merakla beklediği Güz Kararnamesinin yayımlanmasına sayılı günler kaldı. HSK 1. Dairesi üyelerinin bugünki toplantısında hakim ve savcı şikayetleri başlığının olduğu, haftaya Salı günü ise güz kararnamesi konusunun ele alınacağı öğrenildi.

HSK 1. Dairede kritik toplantı başladı

SONTV’nin yargı kaynaklarından edindiği bilgiye göre HSK Genel Sekreterliği tarafından yürütülen çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Taslak metin Birinci Daire’ye gönderildi.

NE ZAMAN İLAN EDİLECEK
Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi bugün Hakim ve Savcı şikayetleri konu başlığıyla toplandı. HSK 1. Dairesi Başkanı Halil Koç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 5 üyenin katıldığı, geçtiğimiz hafta babasını kaybeden 1. Daire üyesi Havvanur Yurtsever’in memleketi Samsun Bafra’da olduğu öğrenildi.

Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı ile İdari Yargı Hakimlerini kapsayan kararnamenin yargı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; önümüzdeki hafta ilan edileceği öğrenildi.

TASLAK İNCELENİYOR

Kararname kapsamında bazı illerin başsavcı vekillerinin de değişeceği öğrenildi. HSK 1. Daire üyelerinin haftaya Salı günü yapacağı toplantı da HSK Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan taslak metnin incelenerek gerekli düzenlemelerin yapılacağı öğrenildi.