SON TV

HSK, 3 bin 749 hakim-savcının terfi sonucunu açıkladı

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, 3 bin 749 hakim ve savcıyı ilgilendiren 2021 yılı Ağustos dönemi terfi taslağı görüşmelerini tamamladı. Terfi sonuçları Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) web sitesinden duyuruldu.

HSK, 3 bin 749 hakim-savcının terfi sonucunu açıkladı

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, 2021 yılı Ağustos dönemi terfi taslağı görüşmelerini tamamladı. Hummalı çalışmalar sonrasında kısa sürede tamamlanan terfi taslağı 3 bin 749 hakim ve cumhuriyet savcısını ilgilendiriyor. Binlerce hakim ve cumhuriyet savcısını ilgilendiren terfi sonuçları HSK’nın web sitesinde “duyurular” bölümünde yayımlandı. Terfi çalışması sonucunda 90 hakim ve savcı birinci sınıfa ayrılırken, 94 hakim ve savcı ise birinci sınıf oldu.

Sitede yer alan duyuruya göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2021 Yılı Ağustos dönemine ilişkin terfi çalışmaları, 24 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı.

TERFİ TEBLİGATLARI 4 EKİM’DE GÖNDERİLECEK

Terfi tebligatlarının 4 Ekim 2021 Pazartesi gününden itibaren gönderilmesinin planlandığı belirtilen duyuruda, terfi sonuçlarına, tebliğden itibaren on gün içinde Hakimler ve Savcılar Kuruluna müracaatla yeniden inceleme isteminde bulunabileceği kaydedildi.

Duyuruda, “2021 Ağustos dönemi itibarıyla terfi eden tüm meslektaşlarımıza başarılar diler, terfilerin meslektaşlarımıza, ailelerine, yargı teşkilatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.