SON TV

HSK ara kararnamesi ile ilgili çarpıcı kulis

Yargıtay üyelerinin ve HSK genel sekreterinin seçilmesi ile boşalan koltuklara atamaların ne zaman yapılacağına ilişkin bir bilgiye ulaşıldı.

HSK ara kararnamesi ile ilgili çarpıcı kulis

HSK Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirilen yeni hakim savcılara ilişkin kura töreni ardından Yargıtay’a yeni isimler atadı.

Bu göre, Eski Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğol, HSK Genel Sekreteri Seyfi Han, Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi, İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, İstanbul BAM Daire Başkanı Hakan Türkön ve Ankara BAM Ceza Daire Başkanı Yeşim Garipoğlu Özen Yargıtay üyeliğine seçildi.

Seyfi Han’dan boşalan koltuğa kimin oturacağı merakla bekleniyordu. Bu atama belli oldu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, HSK Genel Sekreteri olarak Bakırköy Adalet Komisyonu Başkanı Atilla Öztürk’ü seçti. Öztürk’ün ataması teşkilatta olumlu değerlendirildi.

Yargıtaya yapılan atamalar ve HSK Genel sekreterliğine yapılan görevlendirme ardından hoş olan koltukları kimlerin altınacağına ilişkin heyecanlı bekleyiş sürerken SonTV, yeni bir bilgiye ulaştı. Başta 1. Daire Başkanı Halil Koç olmak üzere HSK üyelerinin tatile çıkmaları sebebiyle HSK ara kararnamesinin çıkmasının biraz zaman alacağı, hatta eylül ayına kalma ihtimalinin bulunduğu öğrenildi.

Sontv sizler için kulislerin nabzını tutmaya devam ediyor