SON TV

HSK’nın üst düzey isimlerinden İsrail’e kınama

HSK’nın üst düzey isimlerinden İsrail’e kınama

İsrail’in Mescid-i Aksa’yı namaz kılındığı sırada bombalanmasına bir tepki de Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç ile HSK Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’dan geldi.

Sosyal medya üzerinden İsrail’i kınayan Koç, şunları kaydetti:

“İsrail hükümetinin mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanların kutsal mabedi olan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıyı ve Filistinlilere uyguladığı şiddeti kınıyoruz… ”

Mehmet Yılmaz ise şunları söyledi: “Bu necip millet adaletin en yüce değer olduğunu hiç unutmadı. Her türlü inanca hep saygı gösterdi. İbadethanelerin ve orada yapılacak ibadetin her zaman teminatı oldu. Bu gece indirilen ve yol gösterici olan kutsal kitabı kuran da ona bunu emretti. Biliyoruz ki; Allah hep doğru, dürüst ve samimi inanç sahipleri ile birlikte olacak, onları koruyup kötüleri helak edecek. Tarihin şaşmayan gerçeği budur.

Dinimizce özel kabul edilen bir günde, kutsal bir mekanda, ibadet edenlere yapılan saldırı en büyük nefreti Allah katında görecektir.Bin geceden hayırlı olduğu müjdelenen bu gecenin; Tüm insanlığı aklı selime, hoşgörüye, barışa, ve topyekün kurtuluşa eriştirmesini dilerim.”