SON TV

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz’dan 19 Mayıs mesajı

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz’dan 19 Mayıs mesajı

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mehmet Yılmaz mesajında şu satırlara yer verdi: “Kurtuluş Savaşı, 1. Dünya Savaşın’dan yenik çıkan Osmanlı İmparatorluğu’nun savaşı kazanan devletlerce işgali sonucunda “Misak-ı Milli”sınırları içinde ülke bütünlüğünü korumak için girişilen çok cepheli ve dünyanın en haklı, siyasi ve askeri mücadelesinin adıdır. 19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile atılan ilk adım, meşale olup tüm Anadolu’yu aydınlatmış, onun ışığında bu kutlu mücadele başlamıştır. 19 Mayıs bir anlamda Türk milletinin silkinip, emperyalizme baş kaldırma, milli benliğimize yeniden kavuşmanın da tarihidir.

Ezelden beri hür yaşamış bu aziz millet, kendisine zincir vurulamayacağını ebediyen hür yaşayacağını, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm dünyaya haykırmıştır. 101. Yılını idrak ettiğimiz ‘Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’ kutlu olsun. Devleti, bize emenet edilen Cumhuriyeti, Milli irademizin tecelligahı Millet Meclisimizi, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, huzur ve güvenliğimizi korumak için canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimizi bu vesile ile bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”