SON TV

HSK Başkanvekili’nden 19 Mayıs mesajı

HSK Başkanvekili’nden 19 Mayıs mesajı

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yılmaz mesajında şunları kaydetti:

“Varlığını devam ettirmek, bağımsız ve özgür yaşamak uğruna mücadeleye hazır olmayan, bu kuvvet ve kudreti kendinde bulamayan bir milletin sonsuza denk yeryüzünde kalamayacağını iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tüm dünyaya vatanseverlik dersi vermek üzere 103 yıl önce bugün Samsun’dan yola çıktılar.

 

Hiçbir büyük fikrin; ne kadar kutsal ve yüksek olursa olsun milletin desteği olmadan fiiliyata geçemeyeceğini bildiklerinden halkla teması hiç kaybetmediler. Vatanın bağımsızlığı, korunması söz konusu olduğunda her şeyi ellerinin tersiyle itip yüksek bir şuurla ileri atılan bu asil milletin evlatları ile birlikte kuruluş ve kurtuluşun ateşini yaktılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, bu vesile ile bir kez daha ebediyete irtihal eden Kurtuluş Savaşı gazi ve şehitleri ile birlikte, vatan ve millet için canını hiçe sayan tüm şehitlerimize, Büyük Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Kurtuluş Savaşının Muzaffer Komutanı Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarına Allahtan rahmet dilerim.”