SON TV

HSK Genel Sekreterliği’ne kritik atamalar!

Hakimler ve Savcılar Genel Sekreter Yardımcılığı görevine kritik atamalar yapıldı. Son TV atanan bu isimlerden Reşat Sağlık'ı daha önce kulislerinde yazmıştı...

HSK Genel Sekreterliği’ne kritik atamalar!

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerine atama yapıldı.

HSK Genel Sekreter Yardımcılıklarına HSK Başkanı ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından Kurul Tetkik Hakimleri Reşat Sağlık ve Harun Karakuş atandı.

Bu isimler Yargıtay üyeliğine seçilen Mahmut Akgün ve Yakup Dokgöz’ün yerine atandı.

Bilindiği gibi SON.TV, Reşat Sağlık’ın atamasının yapılacağının kulislerde konuşulduğunu yazmıştı.

İŞTE O HABER

O İSİMLER NERELERDEN SORUMLU OLACAK?

Koltuğa atanacak 2 isim; Kararname Bürosu, Müstemir Yetki Bürosu, Genel Kurul Bürosu, Gizli Sicil Bürosu ve İşlemler Bürosu’ndan sorumlu olacak Genel Sekreter Yardımcısı ile İnsan Kaynakları Bürosu, İdari ve Mali İşler Bürosu, Strateji Geliştirme Bürosu, Bilgi İşlem Bürosu, Arşiv ve Dosya Bürosu, Kütüphane ve Dokümantasyon Bürosu, Mesleğe Kabul ve Meslekten Çekilme Bürosu, Meslek İçi Eğitim Bürosu, Maaş ve Tahakkuk Bürosu ve Sosyal İşler Bürosu’ndan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olacağı biliniyor.

Bilindiği gibi, HSK Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu’nun 5 yardımcısı bulunuyordu. Bunlardan ikisi yani Yakup Dokgöz ve Mahmut Akgün, Yargıtay’a seçilen 100 yeni üye arasında yer alınca Kararname Bürosu ve Mesleğe Kabul-Meslekten Çekilme Bürosu gibi önemli görevleri ifa eden yer 2 Genel Sekreter Yardımcılığı koltuğu boş kalmıştı. HSK Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini Ali Erdem, Sinan Ekici ve Müjgan Karyağdı yürütüyordu.

3 YARDIMCI VE GÖREVLERİ

Ali Erdem; Disiplin Bürosu, Terfi Bürosu ve Açık Sicil Bürosu’ndan sorumlu… Sinan Ekici; Hakim ve Savcı Şikayet Bürosu, Gelen Giden Evrak Bürosu, Kolluk Amirleri Bürosu ve Mevzuat İşleri Bürosu’ndan sorumlu… Müjgan Karyağdı ise; Dış İlişkiler ve Proje Bürosu, Bilgi Edinme Bürosu, Dava İşleri Bürosu, Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu, Yargı Etiği Bürosu ve İnsan Hakları Bürosu’ndan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı…

ETİKETLER: