SON TV

HSK kararları Resmi Gazete’de.. İşte tam liste…

Yargı camiasıyla ilgili önemli bir karar daha Resmi Gazetede yayımlandı. Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan Cumhuriyet Başsavcısı, adli yargı hakimi ve savcılar ve idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

HSK kararları Resmi Gazete’de.. İşte tam liste…

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı hakim Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isimlerinden oluşan listelere yer verildi. Listede 389 hakim, 122 savcı ve 338 idari yargı hakiminin ismi yer aldı.
Aralık 2022 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmedi. Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde listede isimlerini göremeyenler 30 gün içinde HSK’ya yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek. HSK’nın bir başka kararında ise 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Aralık 2022 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı

İŞTE O LİSTE