SON TV

HSK kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı! İşte görev yeri değişen ve atanan hakim ve savcılar!

Adli yargı hakim ve cumhuriyet savcı adayları arasından bin 958 kişinin görev yeri değişirken idari yargı hakim adayı 126 kişinin de çeşitli yerlere ataması gerçekleştirildi.

HSK kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı! İşte görev yeri değişen ve atanan hakim ve savcılar!

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca (HSK) ad çekme sonucuna göre belirlenen 2 bin 84 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile idari yargı hakim adayının atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı’nın adli yargı hakim ve cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hakim adaylarının atamalarına ilişkin kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 16 Ekim Salı günü yapılan ad çekme sonucuna göre belirlenen atama kararnamesiyle 2 bin 84 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile idari yargı hakim adayının yeni görev yeri belirlendi.

2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunun 13. maddesi gereğince yapılan atamalarla, adli yargıda bin 958 cumhuriyet savcısı ve hakim adayının görev yeri değişirken, idari yargıda ise görev bekleyen 126 hakim adayının çeşitli yerlere ataması gerçekleştirildi.

İşte isim isim liste…

 

ETİKETLER: