SON TV

HSK kulislerinde hareketlilik

Abdulhamit Gül’ün Adalet Bakanlığı görevinden affını istemesinin ardından göreve gelen Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı ile Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda önemli değişiklikler yapacağı kulislere yansıdı.

HSK kulislerinde hareketlilik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdülhamit Gül’ün görevden affını kabul etti, Gül’ün yerine Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı olarak atamasını gerçekleştirdi. Daha önce 2 dönem Adalet Bakanlığı görevinde bulunan Bekir Bozdağ’ın tekrar Adalet Bakanlığı görevine gelmesiyle yargı teşkilatı içinde de önemli kritik değişikliklerin olabileceği konuşulanlar arasında.

BAKANLIKTA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER OLMASI BEKLENİYOR
İlk olarak Bakanlık içinde önemli değişikliklerin yapılacağı, kritik görevde olan isimlerin yerine yeni isimlerin getirileceği öğrenildi. Bakanlık içinde bazı bakan yardımcıları, genel müdürler ile daire başkanlarının yerine yeni isimlerin getirileceği de kulislere yansıyan bilgiler arasında yer alıyor.

HSK’DA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ BEKLENİYOR
Bakanlıkta yapılacak olan köklü değişikliklerin yanı sıra Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda da önemli görev değişikliklerinin olması bekleniyor. Kulislere yansıyan bilgilere göre; Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda Genel Sekreterlik başta olmak üzere Teftiş Kurulu ile bazı bürolarda görev yapan isimlerin yerine yeni isimler getirilecek.