SON TV

HSK Mazeret Kararnamesi ile ilgili son dakika gelişmesi!

Yargı dünyasının bir süredir merakla beklediği, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca yayınlanacak Mazeret Kararnamesi'nin bugün yayınlanıp yayınlanmayacağı belli oldu.

HSK Mazeret Kararnamesi ile ilgili son dakika gelişmesi!

Yargı dünyasının bir süredir merakla beklediği, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca yayınlanacak Mazeret Kararnamesi’nin bugün yayınlanıp yayınlanmayacağı belli oldu.

SON.TV’nin HSK kaynaklarından edindiği bilgiye göre, HSK Birinci Dairesi teşkilatça beklenen kararnameyi bugün yayınlamayacak.

Kararnamenin önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Bilindiği gibi söz konusu kararname; hakim ve Cumhuriyet savcılarının evlilik, eş, hastalık, öğrenim gibi mazeretlerine ilişkin talepler ile disiplin durumlarını kapsayacak. Kararname kapsamında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin Cumhuriyet Başsavcılıkları’na atama yapılacak.

O İSİMLERİN YERİNE KİM GELECEK?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı için ismi ön plana çıkan isimler; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı için ise Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaköse’nin ismi ön planda…

HSK, geçtiğimiz hafta İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Yüksel Kocaman’ı Yargıtay üyeliğine seçmişti.