SON TV

HSK Mazeret Kararnamesi’nde son dakika gelişmesi!

Yargı dünyası bir süredir Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca yayınlanacak Mazeret Kararnamesi'ne kilitlendi. Tüm teşkilat bu kararnameyi bekliyor. Kararnamenin yayınlanma tarihi ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

HSK Mazeret Kararnamesi’nde son dakika gelişmesi!

Yargı dünyası bir süredir Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca yayınlanacak Mazeret Kararnamesi’ne kilitlendi. Tüm teşkilat bu kararnameyi bekliyor. Kararnamenin yayınlanma tarihi ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

SON.TV’nin HSK kaynaklarından edindiği bilgiye göre, HSK Genel Sekreterliği kararname üzerindeki titiz çalışmalarını başlattı. Taslak üzerinde yoğun mesai harcayan Genel Sekreterliğin en kısa süre içerisinde kararname taslağını HSK Birinci Daire’ye sunacağı öğrenildi. 

Bilindiği gibi, evlilik, eş ve hastalık durumları mazeretlerini HSK’ya bildiren hakim-savcıların görev yerleri ile ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

Öte yandan geçtiğimiz ay İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili iken Adalet Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak atanan Hasan Yılmaz da ‘Bakan Yardımcısı üye’ ünvanıyla HSK Birinci Daire içerisinde görev alıyor. Sekreterliğin taslak kararnamesi ardından Mazeret Kararnamesi Daire Başkanı Halil Koç başkanlığında son şeklini alarak yayınlanacak.

Hasan YILMAZ

1996 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak farklı illerde görev yaptıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili iken 16.10.2020 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Hasan YILMAZ evli ve dört çocuk babasıdır.