SON TV

HSK Mazeret Kararnamesi’nde son dakika gelişmesi!

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi'nce yayınlanacak Mazeret Kararnamesi'nin yayınlanacağı tarih belli oldu.

HSK Mazeret Kararnamesi’nde son dakika gelişmesi!

Yargı bir süredir Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nce yayınlanacak Mazeret Kararnamesi’ne kilitlenmişti. Tüm teşkilat bu kararnameyi bekliyordu. Kararnamenin tarihi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

SON.TV’nin HSK kaynaklarından edindiği bilgiye göre, HSK Birinci Daire Halil Koç başkanlığında toplandı. Kararnameye son şeklini vermek için çalışan dairenin toplantısı devam ediyor. Toplantı ardından kararnamenin bugün akşam saatlerinde HSK’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Bilindiği gibi, kararname ile boş bulunan Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Adalet Komisyonluğu Başkanlığı ve İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na yeni isimler atanacak. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Yargıtay’a yeni seçilen üyelerin yerlerine de yeni görevlendirmeler yapılacak.

KULİSLERDE NE KONUŞULUYOR?

Daha önce yargı kulislerinde HSK Genel Sekreteri olan Seyfi Han’ın adı önce Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı için daha sonra da Ankara Komisyon Başkanlığı için geçmişti. Han’ın yeni bir göreve atanması ardından bu iki koltuk için de kulisler yeniden hareketlendi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başka bir ilin Başsavcısının düşünüldüğü, Ankara Komisyon Başkanlığı için ise il içinden bir atamanın olacağı konuşuluyor.

İzmir Bölge Adliye Başkanlığı için ise birden fazla Daire Başkanı’nın talebinin bulunduğu öğrenildi.

HSK BİRİNCİ DAİRE BAŞKANI HALİL KOÇ

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ CENGİZ ÖNER

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ HÜSEYİN ŞAHİN

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ YAŞAR ŞİMŞEK

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ MEHMET AKİF EKİNCİ

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ HAMİT KOCABEY

 

4/5 (9 Reviews)