SON TV

HSK seçimlerinde bomba aday! İşte kulislerde konuşulan o isim

HSK seçimlerinde bomba aday! İşte kulislerde konuşulan o isim

TBMM tarafından Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSK) seçilecek 7 üyelik için meclisteki Anayasa ve Adalet Komisyonunda süreç ilerlerken, SON TV’nin ulaştığı son bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atayacağı 4 isim ile ilgili bomba bir isim daha kulislere düştü. SON.TV ilk kez o ismi açıklıyor.

HSK seçimleri ile ilgili yine gündeme bomba gibi düşecek bilgiler kulislerde konuşulmaya devam ediyor. HSK seçim sürecini yakın mercek altına alan SON TV, TBMM’ye başvuran isimleri ilk kez kamuoyuna duyurmuştu. Olayları daima bir adım önde takip edip kamuoyuyla en güncel bilgileri paylaşan SON TV, yargıda şok etkisi yapacak yeni bilgilere ulaştı.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN ATAYACAĞI İSİMLERLE İLGİLİ BOMBA KULİSLER

Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 7 üye seçilecek. 4 HSK üyesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci derecedeki hakim ve savcılar arasından atanacak. TBMM’nin atayacağı 7 isim için süreç devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atama yapacağı isimlerle ilgili bomba kulisler konuşulmaya başlanıldı. SON TV, daha önce  Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin’in atanması beklenen isimler arasında olduğunu duyurmuştu.

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin: 'Silahlandığı iddia edilen gruplara yönelik soruşturma başlatıldı'

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin

Kulislere bir isim daha bomba etkisiyle düştü. Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Erdal Demir’in de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanacak 4 isim arasında yer alabileceği konuşuluyor.

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Erdal Demir

50 yaşındaki Demir, Niğde’nin Bor İlçesinde doğdu. Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı olan Demir, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Hâkimlik ve Savcılık stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Boğazkale, Başkale Cumhuriyet savcılığı, Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Savcılığı ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Sekreter Yardımcılığı ile Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği görevlerinde bulundu. Demir, 2017 Kasım itibariyle Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görev yapmakta…

Kulislerde bu iki ismin yanında yeni isimler de konuşuluyor. İlk kez SON TV’nin ulaştığı kulis bilgilerine göre, Trabzon Bölge Adliye Başkanı İbrahim KolcuGaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya ve Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı’nın isimleri de kulislerde konuşuluyor.

Trabzon Bölge Adliye Başkanı İbrahim Kolcu

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya

Hükümlülerden Sağlık Çalışanlarına 541 Bin Tıbbi Malzeme Desteği

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı

Bunların yanında İstanbul’dan 3 kritik koltukta oturan başkanında HSK üyeliği için aday oldukları ve çok yönlü kulis faaliyetleri yürüttükleri öğrenildi.

YARGITAY’DA ÖNE ÇIKAN 8 İSİM

Bilindiği gibi TBMM’nin seçeceği 7 isimden 3’ü Yargıtay üyeleri arasından belirlenecek. Yargıtay’daki süreçle ilgili kulislerde konuşulan bütün kuvvetli aday isimleri SON TV tarafından detaylarıyla kamuoyuna duyurulmuştu.  Son kulis bilgilerine göre, AK Parti’nin aday göstereceği isimle ilgili sürecin Ergün Şahin, Faruk Şener ve Bilgin Başaran arasında devam ettiği öğrenildi.

CHP’nin aday göstereceği Sebahattin Öztemiz ile Ömür Topaç arasında kıran kırana mücadele devam ediyor. Topaç, 2014 yılında FETÖ’ye karşı mücadelesiyle öne çıkan isimler arasında yer aldı. Özellikle HSYK içerisinde aktif FETÖ’cülerin olduğu dönemde verdiği mücadele ile Topaç’ın ismi ön plana çıkmıştı.

500 Hakim ve Savcı Antalya'da Toplandı - Haberler

Ömür Topaç

MHP kanadından da iki güçlü isim ön planda duruyor. Bu iki ismin ise Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyeleri Şerafettin Saka ve Hakan Yüksel olduğu, 3 üyenin bu güçlü 8 isim arasından oluşacağı belirtiliyor.

Şerafettin Saka'ya özel görev!

Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyeleri Şerafettin Saka

Yargıtay Başkanı kim olacak? İşte bomba kulisler | SON TV

Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyeleri Hakan Yüksel