SON TV

HSK seçimleriyle ilgili son bombalar! İşte kulislerde dolaşan o isimler

HSK seçimleriyle ilgili son bombalar! İşte kulislerde dolaşan o isimler

TBMM tarafından Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSK) seçilecek 7 üyelik için meclisteki Anayasa ve Adalet Komisyonunda süreç ilerlerken, SON TV’nin ulaştığı son bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atayacağı 4 isimle ilgili yeni 3 isme daha kulislerde konuşuluyor. İşte yargı camiasına bomba gibi düşen o isimler…

HSK seçimleri ile ilgili yine gündeme bomba gibi düşecek bilgiler kulislerde konuşulmaya devam ediyor. HSK seçim sürecini yakın mercek altına alan SON TV, TBMM’ye başvuran isimleri ilk kez kamuoyuna duyurmuştu. Olayları daima bir adım önde takip edip kamuoyuyla en güncel bilgileri paylaşan SON TV, yargıda şok etkisi yapacak yeni bilgilere ulaştı.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN ATAYACAĞI İSİMLERLE İLGİLİ BOMBA KULİSLER

Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 7 üye seçilecek. 4 HSK üyesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci derecedeki hakim ve savcılar arasından atanacak. TBMM’nin atayacağı 7 isim için süreç devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atama yapacağı isimlerle ilgili bomba kulisler konuşulmaya başlanıldı. SON TV, daha önce HSK Genel Sekreteri Seyfi Han ile Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin’in atanması beklenen isimler arasında olduğunu duyurmuştu.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu

HSK Genel Sekreteri Seyfi Han

Kulislerde bu iki ismin yanında yeni isimler de konuşuluyor. İlk kez SON TV’nin ulaştığı kulis bilgilerine göre, Trabzon Bölge Adliye Başkanı İbrahim Kolcu, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya ve Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı’nın isimleri de kulislerde konuşuluyor.

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya

Bunların yanında İstanbul’dan 3 kritik koltukta oturan başkanında HSK üyeliği için aday oldukları ve çok yönlü kulis faaliyetleri yürüttükleri öğrenildi.

YARGITAY’DA ÖNE ÇIKAN 8 İSİM

Bilindiği gibi TBMM’nin seçeceği 7 isimden 3’ü Yargıtay üyeleri arasından belirlenecek. Yargıtay’daki süreçle ilgili kulislerde konuşulan bütün kuvvetli aday isimleri SON TV tarafından detaylarıyla kamuoyuna duyurulmuştu.  Son kulis bilgilerine göre, AK Parti’nin aday göstereceği isimle ilgili sürecin Ergün Şahin, Faruk Şener ve Bilgin Başaran arasında devam ettiği öğrenildi.

Genel Sekreterliğe Bilgin Başaran Atandı

Yargıtay üyesi Bilgin Başaran

CHP’nin aday göstereceği Sebahattin Öztemiz ile Ömür Topaç arasında kıran kırana mücadele devam ederken, MHP kanadından da iki güçlü isim ön planda duruyor. Bu iki ismin ise Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyeleri Şerafettin Saka ve Hakan Yüksel olduğu, 3 üyenin bu güçlü 8 isim arasından oluşacağı belirtiliyor.

Şerafettin Saka'ya özel görev!

Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyesi Şerafettin Saka