SON TV

HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı için sürpriz aday

HSK'nın Yargıtay üyeliğine seçtiği 10 isim arasında HSK Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Alacahan’ın da yer almasıyla kulislerde Teftiş Kurulu Başkanlığı’na kimin atanacağı konuşulmaya başladı. HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı için kulisler de bazı isimler de konuşulmaya başlarken, bu isimlerden en sürprizi ise Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Vedat Ali Tektaş gösteriliyor.

HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı için sürpriz aday

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından Yargıtay üyeliğine seçilen isimler arasında HSK Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Alacahan da yer aldı. Alacahan’ın Yargıtay üyesi olmasının ardından gözler yeni HSK Teftiş Kurulu Başkanı’nın kim olacağına çevrildi.
SONTV, O İSİMLERE ULAŞTI
SONTV, HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı için kulislerde konuşulan isimlere ulaştı. Buna göre, HSK Teftiş Kurulu Başkanlığına Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Cihan Yıldız, HSK Genel Sekreter yardımcı Sinan Ekici ve HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Telli’nin adının geçtiği öğrenildi.
Ancak bu adayların dışında Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Vedat Ali Tektaş’ın da Teftiş Kurulu Başkanlığı’na adı geçtiği kulislerde konuşuluyor.
Daha önce başmüfettişlik ve Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Tektaş’ın, HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı için sürpriz aday olduğu öğrenildi.
HANGİ İSİM OLACAK MERAK KONUSU
Yeni ismin ne zaman belirleneceği henüz belli olmazken, HSK’nın yapacağı Genel Kurul ile HSK Teftiş Kurulu Başkanı seçilecek.