SON TV

HSK üyeliği için merakla beklenen isim Hamit Kocabey başvuru yaptı!

HSK üyeliği için merakla beklenen isim Hamit Kocabey başvuru yaptı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu üyelik adayları için heyecan devam ediyor. Kulislerde aday olup olmayacağı merakla beklenen bir ismi daha SON TV açıklıyor.

Son dakika bilgisine göre, HSK 1. Daire üyesi Dr. Hamit Kocabey Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giderek adaylık başvurusunu yaptı. Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi ile Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin avukatlığını yapan avukat Hamit Kocabey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından takdirle karşılanan isimler arasında yer alıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) seçilecek 7 üyelik için, şartları taşıyan aday adaylarının 22 Nisan Perşembe gününe kadar TBMM Başkanlığı’na başvuru yapmalarını duyurmuştu. SON TV, 22 Nisan’da son bulacak başvurular için TBMM’ye resmi başvurusunu yapan 40 ismi açıklamıştı.

MERAKLA BEKLENİYORDU, BAŞVURU YAPTI

SON TV, yargı camiasının merakla beklediği, kulislerde konuşulan bir ismin daha adaylığını açıklıyor. Halen Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire üyesi olan ve uzun süredir aday olup olmayacağı merakla beklenen avukat Hamit Kocabey, adaylık başvurusu için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geldi. Genel Evrak Birimi’ne başvuru evraklarını sunan Kocabey, “811346” başvuru numarasıyla resmen HSK üyeliğine aday başvurusunu yaptı.

CUMHUR İTTİFAKININ EN GÜÇLÜ İSİMLERİNDEN

Hamit Kocabey, 2006 ile 2017 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin avukatlığını yaptı. 2006-2009 arası Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009-2012 arası Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkan Yardımcılığı yapan Kocabey, MHP’nin 4 Kasım 2012’de yapılan 10. Olağan Büyük Kongresinde Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 21 Mart 2015’de ise 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçilen Kocabey, 2017’deki HSK üye seçimlerinde yaptığı adaylık başvurusu sonrasında TBMM Genel Kurulu’ndaki oylamanın ardından HSK üyesi oldu. 1. Daire üyesi Hamit Kocabey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin büyük takdir ettiği isimler arasında yer alıyor.

Kocabey’in aday olup olmayacağı uzun süredir kulislerde merakla bekleniyordu.