SON TV

HSK üyeliği için MHP’nin adayı!

HSK üyeliği için MHP’nin adayı!

Yargı camiasının merakla beklediği HSK üye seçimleriyle ilgili merak edilen isimleri SON TV açıklıyor. MHP’nin TBMM’de aday göstereceği HSK üyeliği için önerdiği isme SON.TV ulaştı.

HSK üyeliği için siyasi anlaşma sağlandı.

AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti’nin Grup Başkanvekilleri TBMM’de toplanıyor. SON.TV Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) HSK üyeliği için önereceği ismi ilk kez duyuruyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşmede de gündeme gelen HSK seçimleriyle ilgili AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti arasında siyasi uzlaşmanın sağlandığını SON.TV duyurmuştu. TBMM Genel Kurul’da seçilecek 3 ismin AK Parti, 1 ismin MHP, 1 ismin CHP, 2 ismin de İyi Parti’den olacağı öğrenildi.

İŞTE MHP’NİN ADAYI

SON.TV’nin ulaştığı son dakika gelişmesine göre Milliyetçi Hareket Partisi’nde TBMM’nin seçeceği HSK üyeleri için avukat kontenjanı tercih edildi. Buna göre Milliyetçi Harekat Partisi mevcut HSK 1. Daire üyesi Hamit Kocabey adaylık için önerildi.

HSK’NIN ETKİN İSİMLERİNDEN

Hamit Kocabey, 2006 ile 2017 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin avukatlığını yaptı. 2006-2009 arası Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009-2012 arası Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkan Yardımcılığı yapan Kocabey, MHP’nin 4 Kasım 2012’de yapılan 10. Olağan Büyük Kongresinde Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 21 Mart 2015’de ise 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçilen Kocabey, 2017’deki HSK üye seçimlerinde yaptığı adaylık başvurusu sonrasında TBMM Genel Kurulu’ndaki oylamanın ardından HSK üyesi oldu. 1. Daire üyesi Hamit Kocabey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin büyük takdir ettiği isimler arasında yer alıyor…