SON TV

HSK, Yargıtay ve Danıştay’ın yeni üyelerine mazbatalarını dağıttı!

Geçtiğimiz Eylül ayınca Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulu’nun kararı ile Yargıtay ve Danıştay'a seçilen üyelere mazbataları dağıtıldı.

HSK, Yargıtay ve Danıştay’ın yeni üyelerine mazbatalarını dağıttı!

Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulu’nca boş bulunan Yargıtay’daki 8 ve Danıştay’daki 3 üyelik için yapılan seçime yönelik karar geçtiğimiz Eylül ayında Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Buna göre, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Remzi Doğan, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Faruk Şener, Ankara Başsavcıvekili Ramazan Dinç, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Nazmi Alp, Ankara Hakimi Ali Ramazan Bilgisiçok, Hatay Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Turan Oral ve Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Oğuz Dik Yargıtay üyeliğine seçilmişti. Ayrıca Danıştay Savcısı Zuhal Öztaş, Ankara Vergi Mahkemesi Başkanı Tekin Yalım ve Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kemal Kuku da Danıştay’ın yeni üyeleri olmuştu.

Bugün ise Yargıtay ve Danıştay’a seçilen isimlere mazbataları teslim edildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; “Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulu’nun 17.09.2019 günlü kararı ile Yargıtay ve Danıştay üyeliğine seçilen meslektaşlarımıza mazbatalarını tevdii ettik. Seçilen meslektaşlarımıza tekrar hayırlı olsun der, başarılar dilerim” dedi.

HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç

HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz da Twitter hesabı üzerinden yeni üyelerin mazbatalarının verilmesi törenini duyurdu. Yılmaz, “Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından 17.09.2019 tarihinde Genel Kurulda yapılan oylama sonucu Yargıtay ve Danıştay üyeliğine seçilen meslektaşlarımıza mazbataları törenle tevdii edildi. Kendilerine ve yargı camiasına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz