SON TV

HSK yargıya sızan FETÖ mensubu hakim ve savcıların ihracını görüşüyor

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibat ve iltisaklı olduğu tespit edilen hakim ve savcıların meslekten ihraçlarına yönelik gerçekleştirdiği genel kurul toplantılarına önümüzdeki hafta devam edeceği öğrenildi.

HSK yargıya sızan FETÖ mensubu hakim ve savcıların ihracını görüşüyor

FETÖ ile mücadelede en aktif, hızlı ve kararlı bir şekilde mücadele veren Hakimler ve Savcılar Kurulu, bu hafta örgütle irtibat ve iltisaklı oldukları belirlenen hakim ve savcıların meslekten ihraçları gündemi ile toplandı.

YARGIYA SIZAN HAKİM VE SAVCILAR GÖRÜŞÜLDÜ
Yargıya sızan ve kamuda aktif bir şekilde görev yürüten hakim ve savcıların isimleri başsavcılıklarca Hakimler ve Savcılar Kurulu’na bildirildi. FETÖ ile irtibat ve iltisaklı oldukları tespit edilen hakim ve savcıların dosyalarını titizlikle inceleyen Hakimler ve Savcılar Kurulu, bu isimlerin meslekten ihraçlarına yönelik bu hafta Çarşamba ve Perşembe günü genel kurul toplantısı yapıldı.

81 HAKİM VE SAVCININ İHRACI ÜYELERİN OYLARINA SUNULACAK
Toplantı, FETÖ ile irtibat ve iltisaklı oldukları belirlenen 600 hakim ve savcıdan ilk etapta 81’inin meslekten ihraçları istemiyle gerçekleştirilirken, söz konusu toplantıların önümüzdeki hafta devam edeceği öğrenildi. Yapılan detaylı incelemeler sonucunda 81 hakimin meslekten ihraç edilip edilmeyecekleri HSK üyelerinin oylarına sunulacak.

3 BİN 966 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ
Yargıya sızan örgüt mensuplarının meslekten ihraç edilmesi için 13 üyeden 7’sinin oyu yeterli olurken, bugüne kadar FETÖ ile irtibat ve iltisaklı oldukları tespit edilen toplam 3 bin 966 kişi meslekten ihraç edildi.