SON TV

HSK Yaz Kararnamesi flaş gelişme! İşte kulisler

Hakimler ve Savcılar Kurulu Yaz Kararnamesi çalışmaları için düğmeye bastı. Kararname dairesi taslak liste için yoğun şekilde çalışıyor. İşte kulisler…

HSK Yaz Kararnamesi flaş gelişme! İşte kulisler

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Yaz Kararnamesi için çalışmalarına start verdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği, HSK Birinci Daire’nin onayına sunacağı taslak için hazırlıklara başladı.

3 bin kişiyi kapsaması beklenen kararname için Genel Sekreterlik bünyesindeki Kararname Bürosu harıl harıl çalışıyor. Kararname taslağının Genel Sekreter Fuzuli Aydoğdu koordinesinde hazırlandığı öğrenildi.

KARARNAME NE ZAMAN YAYINLANACAK?

HSK, geçtiğimiz aylarda kararnamenin 31 Mayıs 2019’da yayınlanacağını duyurmuştu. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi’nin merakla beklenen kararnameyi bu tarihe yetiştirmeyi planladığı öğrenildi.

Kararname ile yeni kurulan Trabzon, Kayseri, Diyarbakır ve Van’da kurulan yeni Bölge Adliye Mahkemeleri’ne heyetler atanacak. Ayrıca İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı gibi kritik bir görev için isim belirlenecek.

İZMİR BAŞSAVCILIĞI İÇİN KULİSLER

Kulislere göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı için 3 ismin adı ön planda… Bu isimler; Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz…

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)’nun bazı il Başsavcılıklarında da görev değişikliklerine gideceği kulislere sızan bilgiler arasında…

Diğer taraftan 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü 1400 Hakim-Savcı’nın kura çekeceği öğrenildi. Bu kurayla yargı teşkilatına 1400 taze kan katılmış olacak.

ETİKETLER: