SON TV

HSK Yaz Kararnamesinden Ankara BİM Başkanlığı için özel kulis

SONTV, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde değişmesi beklenen illeri duyuruyor. Bunların yanı sıra boş olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanlık koltuğu da merak konusu. SONTV, HSK yaz kararnamesiyle ilgili Ankara BİM Başkanlığına atanacak isimle ilgili kulislere ulaştı.

HSK Yaz Kararnamesinden Ankara BİM Başkanlığı için özel kulis

19 Haziran Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin kulisleri Türkiye’de ilk kez  SONTV duyurmaya devam ediyor.

PAZAR GÜNÜ AÇIKLANACAK
Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerine ise SONTV ulaştı. Pazar günü kararnameye ilişkin son kritik toplantı gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak toplantıda kararnameye ilişkin yapılan çalışmalar son bir kez gözden geçirilecek. 5., 4., 3., 2., ve 1. bölgelerin tekrar gözden geçirilmesiyle ünvanlıların görüşmelerine geçilecek. Ünvanlıların da belirlenmesiyle yargı teşkilatının merakla beklediği kararname akşam saatlerinde Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

ANKARA BİM BAŞKANLIĞI İÇİN O İSİM

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı için de kulisler bir hayli hareketli. SONTV,  Ankara BİM Başkanlığı için kulislerde konuşulan isme ulaştı. Buna göre, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 1. İdari Dava Dairesi Başkanı Bülent Küfüdür‘ün Ankara BİM Başkanı olarak kararnameyle birlikte göreve başlayacağı öne sürüldü. Ankara BİM Başkanı Esat Toklu’nun Danıştay üyesi olarak atanmasından bu yana Ankara BİM Başkanlığı koltuğu boştu.