SON TV

HSK Yaz Kararnamesinden iki flaş isim daha

SONTV, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde değişmesi beklenen 2 ilin başsavcısıyla ilgili kulislerde konuşulan bilgilere ulaştı. İşte değişmesi beklenen ve yeni göreve gelecek o isimler ilk kez SONTV’de..

HSK Yaz Kararnamesinden iki flaş isim daha

19 Haziran Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin kulisleri Türkiye’de ilk kez  SONTV duyurmaya devam ediyor.

PAZAR GÜNÜ AÇIKLANACAK
Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerine ise SONTV ulaştı. Pazar günü kararnameye ilişkin son kritik toplantı gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak toplantıda kararnameye ilişkin yapılan çalışmalar son bir kez gözden geçirilecek. 5., 4., 3., 2., ve 1. bölgelerin tekrar gözden geçirilmesiyle ünvanlıların görüşmelerine geçilecek. Ünvanlıların da belirlenmesiyle yargı teşkilatının merakla beklediği kararname akşam saatlerinde Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

İŞTE KULİSLERDEKİ 2 İSİM DAHA

SONTV kulislerde konuşulan 2 isme daha ulaştı. Eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı halen Yargutay Savcısı olan Ali Yeldan’ın Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı, eski Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı şu anda da Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olan Ferhat Kapıcı’nın ise Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı olacağı iddia edildi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz’ın Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olacağı öne sürülmüştü.

ALİ YELDAN 

FERHAT KAPICI 

HABİB KORKMAZ 

SONTV, kulislerde konuşulan Antalya Başsavcısı Halil İnal’ın Konya Başsavcısı, Konya Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın ise Bursa Başsavcısı olacağını duyurmuştu.

RAMAZAN SOLMAZ

HALİL İNAL