SON TV

HSK Yetki Kararnamesi’nde flaş değişiklik!

Hakimler ve Savcılar Kurulu kaynaklarından, bugün yayınlanması beklenen yetki kararnamesi ile ilgili yeni bir bilgiye ulaşıldı.

HSK Yetki Kararnamesi’nde flaş değişiklik!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)’nun bir süredir yayınlanması beklenen Yetki Kararnamesi’ni bugün yani 23 Kasım 2018 günü yayınlaması bekleniyordu.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTAYA KALDI

HSK kaynaklarından edinilen bilgilere göre, kurul kararnameyi bugüne yetiştiremedi. Bu nedenle kararname önümüzdeki hafta açıklanacak.

Genel Sekreterliğin kararname ile ilgili çalışmaları sürdürdüğü öğrenildi. Genel Sekreterlik tarafından taslak kararname hazırlanıp Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nin takdirine sunulacağı öğrenildi.

İŞTE O TARİH

Önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen yetki kararname yargı camiiası tarafından heyecanla bekleniyor. Bu kararname ile başta İstanbul, Ankara ve İzmir de olmak üzere kritik görevlere önemli atamalar yapılacak.

HSK’NIN ÖNEMLİ İSİMLERİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterlik görevini Fuzuli Aydoğdu yürütüyor. Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanlığı’nı Halil Koç yapıyor. Daire’nin üyeleri ise; Mehmet Akif Ekinci, Selahaddin Menteş, Hamit Kocabey, Hüseyin Şahin ve Yaşar Şimşek…

Fuzuli Aydoğdu

 

Halil Koç

 

Hamit Kocabey

 

Hüseyin Şahin

 

Mehmet Akif Ekinci

 

Selahaddin Menteş

 

Yaşar Şimşek

ETİKETLER: