SON TV

HSK Yetki Kararnamesi’ni yayınladı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi Yetki Kararnamesi'ni yayınladı. Yetki Kararnamesi ile birlikte başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere kritik görevlere yeni isimler atandı.

HSK Yetki Kararnamesi’ni yayınladı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, bir süredir yargı camiasında heyecanla beklenen Yetki Kararnamesi’ni açıkladı. Bu kapsamda yetkileri verilen başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere kritik görevlere yeni isimler atandı.

İşte HSK Birinci Dairesi’nde yayınlanan Yetki Kararnamesi…

YETKİ KARARNAMESİ İÇİN TIKLAYIN

 

“Birinci Bölge Adli Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Duyuru

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, birinci bölge adli yargı hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, EK-1’de ilân edilmiştir.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini 10 gün içerisinde EK-2’de gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise Yeniden İnceleme Talebi”, yeniden inceleme talebi reddedilen meslektaşlarımızın ise “İtiraz Talebi” şeklinde seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.”

ETİKETLER: