SON TV

HSK Yetki Kararnamesi’nin tarihi belli oldu!

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayınlanması beklenen yetki kararnamesinin tarihi belli oldu. İşte o tarih!

HSK Yetki Kararnamesi’nin tarihi belli oldu!

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun bir süredir yayınlanması beklenen Yetki Kararnamesi’nin ne zaman açıklanacağı belli oldu.

HSK kaynaklarından edinilen bilgilere göre, kurul kararnameyi önümüzdeki hafta açıklayacak. Muhtemelen de kararname hafta sonuna doğru yayınlanacak. Yayınlanacak bu kararname ile başta İstanbul, Ankara ve İzmir de olmak üzere kritik görevlere önemli atamalar yapılacak. Yargı camiası kararnameyi heyecanla bekliyor.

Diğer taraftan yargıya 400 yeni taze kan anlamına gelen kura çekiminin Pazartesi yani 12 Kasım 2018 günü yapılacağı öğrenildi. Kura çekiminin pazartesi günü Beştepe Millet ve Kongre Kültür Merkezi’nde saat 14:00’da yapılacağı duyuruldu. Törene Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç ve HSK üyeleri katılacak.

YARGI CAMİASINA 400 TAZE KAN HABERİNİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

BİRİNCİ DAİRE KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Kritik Yetki Kararnamesi’ni yayınlayacak Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanlığı’nı Halil Koç yürütüyor. Daire’nin üyeleri ise; Mehmet Akif Ekinci, Selahaddin Menteş, Hamit Kocabey, Hüseyin Şahin ve Yaşar Şimşek…

 

Halil Koç

Mehmet Akif Ekinci

 

 

ETİKETLER: