SON TV

HSK’da flaş kulis… Hangi kritik isim Yargıtay üyeliğini istiyor

Yargıtay’da son dönemde 18 yüksek yargı mensubu emekliye ayrıldı. Yargıtay’da 2 üyenin daha emekli olmasıyla 10 üyenin belirlenmesi için Eylül’de seçim yapılacağı yargı kulislerinde konuşuluyor. SONTV, Yargıtay üyeliği için flaş bir kulise ulaştı. Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan bir ismin Yargıtay üyeliği istediği öğrenildi.

HSK’da flaş kulis… Hangi kritik isim Yargıtay üyeliğini istiyor

Yargıtay’a yeni üyelerin ne zaman seçileceği yargı kulislerinde merak edilirken, SON TV Yargıtay üyeliği seçimlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin kulislerde konuşulan son bilgilere ulaştı. Yargıtay’da son dönemde 18 üyenin emekliliğe ayrılmasının ardından gözler Hakimler ve Savcılar Kurulu’na çevrildi. Yargıtay Başkanlığı, 18 üyenin emekliliğe ayrılmasını Adalet Bakanlığı’na bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun da, ceza ve hukuk dairelerindeki boşalan üyeliklerin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için adli tatil sonrası çalışmalara başlayacağı öğrenilirken, 2 üyenin daha emekliye ayrılmasıyla 10 üyenin belirlenmesi için Eylül ayının sonunda seçim yapılacağı kulislerde konuşuluyor.
O İSİM YARGITAY ÜYELİĞİ İSTİYOR
Öte yandan Yargıtay üyeliği için HSK’dan flaş bir ismin adı geçiyor. HSK Genel Sekreteri Seyfi Han’ın Yargıtay üyeliğini istediği öğrenildi. Eylül’de yapılacak Yargıtay üyeliği seçimlerinde HSK Genel Sekreteri Seyfi Han’ın Yargıtay üyesi seçilmesiyle yerine gelecek isme de SONTV ulaştı. Buna göre; Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Altan Fatih Mehan’ın HSK Genel Sekreterliği için adının geçtiği kulislerde konuşulanlar arasında.