SON TV

HSK’da görev değişim zamanı

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nda ilke kararları gereğince iki yılda bir HSK Başkanvekili ve Daire Başkanlığı ve üyelerinin görev dağılımı Genel Kurulca belirlenmesi süreci başlıyor. Adalet Bakanı ve HSK’ya yeni seçilecek bakan yardımcısının göreve başlamasıyla Başkanvekili, Daire Başkanları ve üyelerin yeni dairelerinin yeniden belirlenmesi kulislerde kısık sesle konuşulmaya başladı.

HSK’da görev değişim zamanı

SONTV, Yargı camiasına bomba gibi düşen bir kulis bilgisine daha ulaştı. Herhangi bir yasaya bağlayıcılığı olmayan ilke kararlarına göre HSK Başkanvekili, Daire Başkanları ve üyelerinin 2 yılda bir hangi dairede yeniden görev yapacakları Genel Kurul tarafından eğer istenilirse yeniden belirlenebiliyor. SONTV, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adalet Bakanlığı’na Yılmaz Tunç’un atanmasının ardından çok yakında HSK Başkanvekili, Daire Başkanları ve üyelerin de görev değişimi olabileceği yönünde kritik bir kulise ulaştı.

SÜRECİN BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Ayrıca kısa zaman içerisinde HSK 1. Daire de
  görev yapacak Adalet Bakan yardımcısı da Bakan Yılmaz Tunç tarafından belirlenecek. Kulislere göre bu atamanın hemen ardından HSK’daki bu süreç de başlayacak. Kulislerde 2. Dairede görev yapan bazı üyelerin Birinci Daire de görev alma yönünde taleplerin olduğu bilgisine ulaşıldı.SONTV yargı dünyasında merak uyandıracak görev değişimini ayrıntılarını aktarmaya devam edecek…

ARŞİV-2016