SON TV

HSK’da iki kritik koltuk atama bekliyor!

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği’nde boş olan iki genel sekreterlik koltuğuna kimlerin atanacağı merakla bekleniyor. Atama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılacak.

HSK’da iki kritik koltuk atama bekliyor!

HSK Yaz Kararnamesi 26 Temmuz 2018 günü yayınlanmış ve 3 bin 500’e yakın hakim ve savcının görev yeri değiştirilmişti. Kararnamede İstanbul ve Ankara gibi önemli adliyelere takviyeler yapılmıştı. Bunun nedeni de önemli görevlerdeki bazı isimler Yargıtay’a seçilen 100 üye arasında yer alıyordu.

Bu hafta başında adli tatil bitti ve yeni adli yıl başladı. Adli yılın başlamasıyla birlikte gözler Hakimler ve Savcılar Kurulu Yetki Kararnamesi’ne çevrildi. Yetki Kararnamesi’nin önümüzdeki haftalarda yayınlanacağı öğrenilirken HSK gündeminde önemli iki koltuk için yapılacak atamalar var.

BAKAN GÜL ATAYACAK

HSK Genel Sekreter Yardımcıları Yakup Dokgöz ve Mahmut Akgün Yargıtay üyesi olarak atanmışlardı. Bu iki kişiden boşalan HSK Genel Sekreter Yardımcılığı koltuğuna kimlerin getirileceği merakla bekleniyor.

Fuzuli Aydoğdu

Bilindiği gibi, HSK Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu’nun 5 yardımcısı bulunuyordu. Bunlardan ikisi yani Yakup Dokgöz ve Mahmut Akgün, Yargıtay’a seçilen 100 yeni üye arasında yer alınca Kararname Bürosu ve Mesleğe Kabul-Meslekten Çekilme Bürosu gibi önemli görevleri ifa eden yer 2 Genel Sekreter Yardımcılığı koltuğu boş kaldı.

Şu anda HSK Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini Ali Erdem, Sinan Ekici ve Müjgan Karyağdı yürütüyor.

3 YARDIMCI VE GÖREVLERİ

Ali Erdem; Disiplin Bürosu, Terfi Bürosu ve Açık Sicil Bürosu’ndan sorumlu… Sinan Ekici; Hakim ve Savcı Şikayet Bürosu, Gelen Giden Evrak Bürosu, Kolluk Amirleri Bürosu ve Mevzuat İşleri Bürosu’ndan sorumlu… Müjgan Karyağdı ise; Dış İlişkiler ve Proje Bürosu, Bilgi Edinme Bürosu, Dava İşleri Bürosu, Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu, Yargı Etiği Bürosu ve İnsan Hakları Bürosu’ndan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı…

GÖZLER İKİ YARDIMCILIKTA

Şimdi gözler; Kararname Bürosu, Müstemir Yetki Bürosu, Genel Kurul Bürosu, Gizli Sicil Bürosu ve İşlemler Bürosu’ndan sorumlu olacak Genel Sekreter Yardımcılığı ile İnsan Kaynakları Bürosu, İdari ve Mali İşler Bürosu, Strateji Geliştirme Bürosu, Bilgi İşlem Bürosu, Arşiv ve Dosya Bürosu, Kütüphane ve Dokümantasyon Bürosu, Mesleğe Kabul ve Meslekten Çekilme Bürosu, Meslek İçi Eğitim Bürosu, Maaş ve Tahakkuk Bürosu ve Sosyal İşler Bürosu’ndan sorumlu olacak Genel Sekreter Yardımcılığı’na kimin seçileceğinde…

KARARNAME NE ZAMAN YAYINLANCAK – TIKLA

Geçtiğimiz günlerde SON.TV adli kaynaklardan yetki kararnamesinin 7 Eylül’de yayınlanacağını öğrenmişti. Fakat HSK kaynaklarından alınan yeni bilgilere göre kararnamenin bu tarihe yetişmesi imkansız… Yani yetki kararnamesi 7 Eylül’e yetişmeyecek.

SON. TV /ÖZEL HABER

ETİKETLER: