SON TV

HSK’da kararname heyecanı

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu’nca Yargıtay’a 11, Danıştay’a ise 3 üye seçilmişti. Söz konusu üye seçiminin ardından gözler yeniden Hakimler ve Savcılar Kurulu’na çevrildi. Önümüzdeki günlerde HSK tarafından yayımlanması beklenen kararname ile yeni Ankara Batı Ticaret Mahkemesi Başkanı, İstanbul BAM Daire Başkanı, Ankara BAM Daire Başkanı, Ankara BİM Başkanı ile Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı belirlenmiş olacak.

HSK’da kararname heyecanı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Yargıtay 11 ve Danıştay’a 3 üye seçimi geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Buna göre; Yargıtay üyeliğine,

1-Mehmet Arı-Personel Genel Müdürü
2- Erdal Demir-Destek Hizmetleri Genel Müdürü
3-Ahmet Haşim Bardakçı-Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı
4-Süleyman Yıldırım-Ankara Batı Ticaret Mahkemesi Başkanı
5-Selma Betin-İstanbul Bam Daire Başkanı
6-Müslüm Canpolat-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
7-Nilgün Şener-İstanbul Bam Daire Başkanı
8-Beytullah Metin-Ankara Bam Daire Başkanı
9-Yunus Nadi Kolukısa-Yüksek Müşavir
10-Aydın Şimşek-Anayasa Mahkemesi Baş Raportörü
11-Veysel Bektaş-Cumhurbaşkanı Danışmanı
seçilirken Danıştay Üyeliğine ise,
1-Yunus Emre Sılay – Cumhurbaşkanlığı Daire Başkanı
2-İsmail Hakkı Sayın – Ankara İstinaf Daire Başkanı
3-Esat Toklu – Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı seçilmişti.

GÖZLER HSK’DA

Söz konusu üye seçiminin ardından gözler tekrar Hakimler ve Savcılar Kurulu’na çevrildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu, önümüzdeki günlerde yayımlayacağı bir kararname ile Yargıtay üyeliğine seçilen Ankara Batı Ticaret Mahkemesi Başkanı Süleyman Yıldırım, İstanbul BAM Daire Başkanı Selma Betin, İstanbul BAM Daire Başkanı Nilgün Şener, Ankara BAM Daire Başkanı Beytullah Metin ve Danıştay üyeliğine seçilen Ankara BİM Başkanı Esat Toklu’nun yerine yeni isimleri atayacak.
Diğer yandan Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına Başkan olarak atanmıştı. Önümüzdeki günlerde yayımlanacak kararname ile yeni Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı da belirlenmiş olacak.