SON TV

HSK’dan yeni kararname! Halil Koç duyurdu

HSK’dan yeni kararname! Halil Koç duyurdu

HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Bölge Adliye Mahkemeleri ile Bölge İdare Mahkemeleri Daire Başkanları ve Üyelerine ilişkin müstemir yetki kararnamesinin tamamlandığını açıkladı.

Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Twitter hesabı üzerinden attığı tweetinde, “HSK 1. Dairesince; Bölge Adliye Mahkemeleri ile Bölge İdare Mahkemeleri Daire Başkanları ve Üyelerine ilişkin müstemir yetki kararnamesi tamamlanmış olup, birazdan internet sitemizde (hsk.gov.tr) ilan edilecektir” dedi.

Kararname çerçevesinde, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 50 ve 51. Hukuk Dairelerinin 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle faaliyete geçirilmesine karar verilirken, 50. Hukuk Dairesi Başkanı Kayhan Karabulut, 51. Hukuk Dairesi Başkanı Dursun Yılmaz oldu.

Kararname çerçevesinde yeni kurulan Hukuk ve Ceza Daireleri’nin 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle faaliyete geçirilmesine karar verildi. Buna göre, Adana Bölge Adliye Mahkemesi 12., Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 12. ve 13., Konya Bölge Adliye Mahkemesi 9., Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 12.  ve Van Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Daireleri ile Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 13. ve 14., Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi 12.,  İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 26. ve Van Bölge Adliye Mahkemesi 5. Ceza Dairesi kuruldu.