SON TV

HSK’dan yeni yetki kararnamesi!

Hakimler ve Savcılar Kurulu beklenen yetki kararnamesini açıkladı. İşte kararname ve detayları

HSK’dan yeni yetki kararnamesi!

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nce Bölge Adliye Mahkemeleri ile Adli Yargı 2., 3., 4. Ve 5. Bölge İlk Mahkemeleri’ne ilişkin müstemir yetki çalışması tamamlandı.

HSK resmi sitesi üzerinden çalışmalar sonucu hazırlanan kararname yayınlandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Koç, ‘HSK Birinci Dairesince; Bölge Adliye Mahkemeleri ile Adli Yargı 2.,3.,4. ve 5. Bölge İlk Derece Mahkemeleri’ne ilişkin müstemir yetki çalışması tamamlanmış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır.Hayırlı olsun’ dedi.

Kararname çerçevesinde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi bünyesinde 27. Ceza Dairesi kuruldu ve bu daire Terör suçlarına bakmakla yetkilendirildi. Daire Başkanı Bülent Dalkıran olarak atandı. Bülent Dalkıran İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 Aralık kumpası davasına bakan heyetin başkanıydı.

Bölge Adliye Mahkemelerine İlişkin Müstemir Yetki Kararı TIKLAYIN

Kararname ile mevcut Bölge Adliye Mahkemesi Ceza Daireleri’nde bazı değişiklikler yapılırken Diyarbakır, Kayseri, Trabzon, Van Bölge Adliye Mahkemesi Başkan ve üyeleri de belirlendi.

Van Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri TIKLAYIN

Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri TIKLAYIN

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri TIKLAYIN

Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri TIKLAYIN

Bilindiği gibi yargı teşkilatının merakla beklediği Yetki Kararnamesi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayınlanan Yetki Kararnamesi’nde görev yerleri değişen hakimlerin adliyelerdeki yetkileri belirlenmişti.

2_ Bölge Müstemir Yetki Kararı TIKLAYIN

3_ Bölge Müstemir Yetki Kararı TIKLAYIN

4 ve 5_ Bölge Müstemir Yetki Kararı TIKLAYIN 

 

ETİKETLER: