SON TV

HSK’nın açığa aldığı hakim-savcıların illeri belli oldu!

HSK’nın açığa aldığı hakim-savcıların illeri belli oldu!

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi’nce bugün flaş bir karar verilmiş, yapılan inceleme ve soruşturma neticesinde haklarında FETÖ ile iktisat, irtibat ve münasebetleri konusunda kanaat verici deliller bulunan 26 hakim-savcı görevden uzaklaştırılmıştı.

Hakim-savcıların isimlerinin; etkin pişmanlık sonucu verilen ifadelerde, ByLock içeriklerinde, mahrem imamlara ait operasyonel hatlarla iletişimde ve ankesörlü örgütsel ardışık aramalarda geçtiği öğrenilmişti.

Hakimler ve Savcılıar Kurulu’nca yapılan değerlendirmeler göz önüne alınarak, savunmalarının alınması kararı ile birlikte HSK 2. Dairesi tarafından 2802 sayılı yasanın 77. maddesi uyarınca görevden uzaklaştırıldıkları belirlenmişti.

İŞTE İLK BİLGİLER

SON.TV, görevden uzaklaştırılan 26 hakim ile ilgili ilk bilgilere ulaştı. Edinilen bilgiye göre, açığa alınan yargı mensuplarından 14’ü Cumhuriyet Savcısı, 11’i hakim, biri ise İdare Mahkemesi üyesi…

İLLERİ BELLİ OLDU

Ayrıca, görevden uzaklaştırılan hakim-savcıların 4’ünün İstanbul’da, 2’sinin İzmir’de, 3’ünün Diyarbakır’da, 2’sinin Gaziantep’te, 2’sinin Ankara’da, 2’sinin Balıkesir’de ve diğerlerinin Uşak, Kahramanmaraş, Antalya, Ordu, Aksaray, Muş, Balıkesir, Mardin, Bingöl, Şırnak, Erzurum, Bursa’da görev yaptığı öğrenildi.