SON TV

HSK’nın kritik iki koltuğa yapacağı atama ile ilgili yeni bilgi!

İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı için yapılacak atamalarla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

HSK’nın kritik iki koltuğa yapacağı atama ile ilgili yeni bilgi!

İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan ve İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner’in Yargıtay’a üye olarak seçilmesi ardından bu iki önemli koltuğa kimlerin atanacağı merakla bekleniyor. Yargı kulisleri bu iki koltuğa kimlerin atanacağına ilişkin söylentilerle çalkalanıyor.

NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nin merakla beklenen atamaları önümüzdeki hafta yapacağı öğrenildi. HSK kaynaklarından edilen bilgiye göre kurul küçük çaptaki kararnameyi olağanüstü bir gelişme olmazsa önümüzdeki hafta ele alacak.

İZMİR İLE İLGİLİ YENİ BİLGİ

Yeni edinilen kulis bilgilerine göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı için adı konuşulan Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş’un Bursa’daki görevinden ayrılmak istememesi sebebiyle ismi gündemden düştü. İsmi zikredilen diğer adaylar ise şu şekilde; Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Bestami Tezcan ve Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz

İSTANBUL İÇİN O İSİMLER KONUŞULUYOR

İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığı için ise adliyede mahkeme başkanlığı yapan iki hakimin adı ön planda…

Bilindiği gibi, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan, İzmir Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zikrullah Özbağ, Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Musa Yücel, Konya Adalet Komisyonu Başkanı Eyüp Mergen, Yargıtay Tetkik Hakimi Mustafa Artuç, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Yiğitsoy ve İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı İbrahim Temir Yargıtay’ın yeni üyeleri olmuştu.

ETİKETLER: