SON TV

Huawei, Apple’ı geride bırakarak Türkiye’de ikinci sıraya yerleşti

Çinli teknoloji devi Huawei, yayınlanan GfK raporuna göre Türkiye pazarında Apple’ı geride bırakarak ikinci sıraya yerleşmeyi başardı

Huawei, Apple’ı geride bırakarak Türkiye’de ikinci sıraya yerleşti

Çinli teknoloji şirketi Huawei, Türkiye pazarında Apple’ı geride bırakarak ikinci sıraya yerleşti. Huawei’nin bu başarıya ulaşmasında çok tutulan P20 ve P20 Pro modellerinin etkisi oldu. Huawei, önümüzdeki dönemde  yeni ürünleri ile Pazar lideri konumuna ulaşmayı hedefliyor.

HUAWEI, 5,5 İNÇLİK MODELLERİN SATIŞINDA LİDER KONUMUNDA

Türkiye’de de bu yıl satış rakamlarında büyük bir başarıyı yakalayan Çinli teknoloji devi, Yayınlanan GfK raporuna göre Türkiye pazarında Apple’ı geride bırakarak ikinci sıraya yerleşmeyi başardı. Piyasaya sürdüğü P20 ve P20 Pro modelleri ile Türk kullanıcıların büyük beğenisini toplayan firma, 2018 Temmuz ayında yüzde 17,9’luk bir pazar payına ulaştı. Yayınlanan rapora göre Huawei’in 2017 yılındaki 3,8’lik pazar payından bu seviyelere ulaşmasına piyasa sürdüğü P20 ve P20 Pro modellerinin etkisinin olduğu belirtiliyor. Ayrıca rapora göre 5,5 inçlik modellerin satışında Huawei Türkiye’de yüzde 44’lük pazar payı ile lider konumda.

HUAWEI LİDERLİK KOLTUĞUNA OTURMAYI HEDEFLİYOR

Dünyanın en ünlü markalarından biri olan Apple’ı geride bırakan Çinli teknoloji devi Huawei, gözü pazar liderliğine dikmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde markanın P30 modelinin üretimini onayladığını belirten Huawei’in CEO’su, daha gelişmiş bir model ile hayranlarının karşısına yakın zamanda çıkacağının müjdesini verdi.

ETİKETLER: