SON TV

İçişleri Bakan yardımcılığıyla ilgili flaş kulisler

İçişleri Bakan yardımcısı Muhterem İnce’nin TBMM Genel Kurul’da yapılan oylamayla Sayıştay üyesi olmasının ardından İnce’den boşalan koltuğa kimin oturacağı merak konusu oldu. SONTV’nin kulislerden ulaştığı bilgilere göre, İnce’den boşalan koltuğa Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın atanacağı konuşuldu. Aktaş’ın yerine ise Emniyet Genel Müdürlüğüne Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın adının geçtiği öğrenildi.

İçişleri Bakan yardımcılığıyla ilgili flaş kulisler

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan seçimde, Sayıştay meslek mensupları kontenjanından Mehmet Avcı, Mehmet Çıvgın, Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek ve Mehmet Fahri Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı meslek mensupları kontenjanından Ertan Erüz, Mahmut Kazan ve diğer adaylar kontenjanından Süleyman Büyükşahin ile Muhterem İnce aday olarak belirlendi.Genel Kurulda yapılan oylamaya 246 milletvekili katıldı. Oylama sonucunda Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek, Mahmut Kazan ve Muhterem İnce Sayıştay üyesi seçildi.

MUHTEREM İNCE’DEN BOŞALAN KOLTUĞA KİM OTURACAK

SONTV, Muhterem İnce’nin Sayıştay üyeliğine seçilmesinin ardından ondan boşalacak koltuğa oturacak isimle ilgili kulislerde konuşulanlara ulaştı. Muhterem İnce’den boşalan İçişleri Bakan yardımcılığı koltuğuna Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’ın getireceğinin kulislerde konuşulduğu öğrenildi.

BURSA VALİSİ CANBOLAT EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ MÜ OLUYOR ?

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın İçişleri Bakan yardımcısı olmasının andından ise Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın Emniyet Genel Müdürlüğü makamına getirileceğinin mülkiye kulislerin de konuşulduğu öğrenildi.

KÜTAHYA VALİSİNİN’DE ADI GEÇİYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü için Kütahya Valisi Ali Çelik’in de adının geçtiği öğrenildi.