SON TV

İlk Adalet Spor Oyunları Samsun’da düzenlenecek

Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye'de ilk defa adliye çalışanlarının katılacağı Adalet Spor Oyunları düzenlenecek. Samsun’da düzenlenecek olan Adalet Spor Oyunları’na Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’ta katılacak.

İlk Adalet Spor Oyunları Samsun’da düzenlenecek

Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa adliye çalışanlarının katılacağı Adalet Spor Oyunları Samsun’da düzenlenecek. Bakan Tunç’un da katılacağı etkinlik 05-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Cumhuriyet’in 100. yılı kapsamında düzenlenecek olan ekinlikte, voleybol, basketbol, koşu, okçuluk, yüzme, satranç, bowling, tenis ve masa tenisinden oluşan 9 branşta sporcular yarışacak. Adalet Spor Oyunları’na 42 ilden 100’ü kadın, 500’ü erkek olmak üzere toplam 600 adliye ve ceza infaz kurumlarında görev yapan sporcu katılacak.
Etkinliğe ilişkin konuşan Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bakanlığımızın düzenleyeceği Adalet Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinlikler kapsamında Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda sanatçı Ege’nin de sahne alacağı açılışımıza tüm Samsun halkını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.