SON TV

İnsansı robot Atlas’ın yeni videosu yayınlandı

Dünyanın en gelişmiş robotlarından biri olarak değerlendirilen Boston Dynamics’in insansı robotu Atlas, bir engelli parkuru daha başarıyla tamamladı

İnsansı robot Atlas’ın yeni videosu yayınlandı

Robot teknolojisinde dünyanın en önde gelen firmalarından biri olan Boston Dynamics, Atlas isimli robotun yeni görüntülerini yayımladı. Görüntülerde Atlas’ın sadece düz olarak değil yanlamasına da zıplayabildiği görülüyor.

Boston Dynamics, Google tarafından 2013 yılının Aralık ayında 500 milyon dolara satın alınmış ve 2017 yılında Softbank’a satılmıştı.

Boston Dynamics’in yeni yayınladığı videoda iki ayaklı insansı robot, önüne yerleştirilmiş kütük üzerinden zıplayıp geçebilirken, farklı yükseklikteki kutuların da üstüne seri hareketlerle çıkabiliyor.

Dünyanın en gelişmiş robotlarından biri olarak değerlendirilen Atlas, zorlu bir parkuru başarıyla tamamlıyor. Dengesini son derece başarılı bir şekilde koruyabilen Robot Atlas, hem zıplayabiliyor hem de sadece düz olarak değil yanlamasına da zıplayabiliyor. Robot teknolojisinin geldiği noktayı gözler önüne seren Atlas’ın bu yetenekleri izleyenleri hayrete düşürüyor.

Şirketin daha önce YouTube’a yüklediği videoda Robot Atlas’ın eğimli bir yamaçta yaptığı düşük ve tempolu hızlarda yaptığı koşu paylaşılmıştı.

İşte  Atlas’ının son videosu: