SON TV

İPhone XS ve İPhone XS Max modelleri toplatılacak mı?

Apple 12 Eylül’de çıkardığı İPhone XS ve İPhone XS Max modelleri binlerce şikayet aldı. Amerikan İş dünyasının ünlü dergisi Forbes’a göre yeni cihazlar toplatılabilir!

İPhone XS ve İPhone XS Max modelleri toplatılacak mı?

Amerikalı Apple’ın yeni çıkardığı iPhone telefon modelleri XS ve XS Max’in yaygın bir biçimde şarj olma sorunu yaşadığı belirtildi. Amerikan iş dünyasının saygın dergisi Forbes, piyasaya sürülen yeni İPhone telefonların toplatılabileceğini ileri sürdü. Forbes, Apple’ın piyasaya yeni sürdüğü iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde şarj olma sorunları nedeniyle çok sayıda vatandaşdan şikayet aldığı ortaya çıktı.

Amerikan teknoloji haber sitelerindeki haberlere göre; İPhone XS modeli cihazın şarja takıldığı sırada ekran kapalıysa, yani telefon bekleme modundaysa, şarj ünitesi bir türlü devreye girmiyor.

ŞARJA TAKILINCA TEKNİK SORUN BAŞLIYOR

Bazı İPhone kullanıcıları telefonlarının şarj olmaya başlaması için ekrana dokunmak zorunda kaldıklarını, bazıları da şarj kablosunu çıkarıp yeniden yerine takmak zorunda kaldıklarını aktardı. Bazı şikayetçi kullanıcılar ise telefonun şarja takıldığında kitlendiğini ileri sürdü.

İPHONE XS SORUNU YOUTUBE FORUMLARINDA TOP OLDU

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube kanalı Unbox Therapy de, bu sorunu bir videoyla tek tek ele aldı. Telefondaki anlatılmak istenen videoda, denenen iki iPhone XS ve üç iPhone XS Max modeli şarj aletini görmedi ve şarj olmaya bir türlü başlamadı. Sorunun çok sayıda dijital forumda da paylaşıldığı belirtiliyor.

FORBES DERGİSİ TOPLATILACAK KADAR TEMEL SORUN DEDİ

Kullanıcılar birbirlerine Apple’a şikayet için başvurmayı tavsiye ederken, bazıları benzer sorunları daha eski iPhone modelleri ve iPad’lerde de yaşadıklarını, bir güncelleme ile çözülebileceğini yazdı. Ünlü Forbes dergisi ise bu durumun “iPhone XS ve XS Max’lerin toplatılmasını gerektirecek kadar temel bir sorun olduğunu” yazdı.

12 EYLÜL DE TANITIMI YAPILMIŞTI

Apple’ın 12 Eylül’de tanıttığı yeni iPhone modelleri yüksek fiyatlarıyla dikkat çekmişti. iPhone XS Max’in Türkiye’deki başlangıç fiyatının 10 bin TL’yi aşmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: