SON TV

İŞKUR 2018 Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları belli oldu mu sorgula

İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları ne zaman açıklanır? 2018 İŞKUR sağlık personeli alımı kura çekiliş sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı mı? İŞKUR memur alımı kura çekilişi nerede yapılacak? İŞKUR Sağlık Bakanlığı (İstanbul ve Ankara) personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı?

İŞKUR 2018 Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları belli oldu mu sorgula

İŞKUR tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek. Sağlık Bakanlığıı gerek bünyesini güçlendirmek gerekse istihdamı sağlamak amacıyla engelli ve eski hükümlü olan 5 bin 298 bireyin personel alımını gerçekleştirecek. Eylül ayı içerisinde Sağlık Bakanlığı 5 bin personel alımı ilanı duyurulmuş ve binlerce vatandaş Bakanlık bünyesinde çalışabilmek için ilgili ilana başvurmuştu. Göreve başlamak çin atamaların kura ile gerçekleşeceği Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecinde ilk aşama geride kaldı. Engelli ve eski hükümlü olan 5 bin 298 kişi Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilecek.

Binlerce kişinin takip ettiği Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Devlet Personel Başkanlığı’nın duyurduğu Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı son derece büyük ilgi görmüş ve adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleşmişti. 5 bin 298 vatandaşın personel olarak istihdam edileceği ilan, en az ilkokul mezunu olmak üzere engelli ve eski hükümlüleri de kapsamakla beraber iki kademeli gerçekleşecek. Sağlık Bakanlığı personel alımının ilk kademesi olan, başvuru sonuçları nihai listesi açıklandı. İstanbul ve Ankara olarak iki farklı liste şeklinde açıklanan başvuru sonuçları sonrasında adayların önünde kura sonuçlarını beklemek kalıyor.

2018 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı tarafından İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek. Her aday, ilan edilen kadrolardan bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapacak.

Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş – Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

İŞKUR tarafından yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli olduğu ilan edildi. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki şehir için iki farklı liste açıklandı.

Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak duyuruldu.

KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi ise 25 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 – 18:00 arasında Ankara’da yapılacak.

ETİKETLER: